Spływy Kajakowe - Wełna, Warta, Flinta

6 tras do wyboru!

Chata nad Wełną zaprasza na spływy kajakowe 6 różnymi trasami. Pływamy rzeką Wełną, Wartą oraz Flintą. Mamy również do Państwa dyspozycji tratwy 6 osobowe na spływy Wartą.

Rzeka Wełna

W Rogoźnie Mała Wełna z Jez. Rogoźno wpływa do Wełny, w miejscu z którego zaczyna się wiele zorganizowanych spływów. Wraz z oddalaniem się od miasta, Wełna pokazuje swoje naturalne oblicze. Jest to ciekawy i malowniczy etap z przeszkodami. Rzeka na tym odcinku malowniczo meandruje wśród łąk i lasów, fragmentami nabierając charakteru rzeki górskiej. Kajakarze chętnie wybierają tę trasę ze względu na bogatą infrastrukturę powstałą z myślą o nich oraz piękne widoki. Po drodze mija się kilka przystani na ciekawych terenach, dwie elektrownie wodne oraz Rezerwat Słonawy. Zakończyć można w Obornikach wpływając na wody majestatycznej Warty.

Wybierz i poznaj bliżej jedną z naszych malowniczych tras spływu:

Piękne widoki, bardzo spokojna trasa, przyjazna dla rodzin z dziećmi.

Piękna i spokojna trasa, przyjazna dla rodzin z dziećmi, idealna dla początkujących

Warto wybrać ten odcinek rzeki. Gwarantuje on niezapomniane wrażenia. Widoczne pod powierzchnia wody kamienie i kładące się z nurtem trawy przypominają wełnę. Odcinek ten jest bardzo atrakcyjny, chociaż mniej uczęszczany przez kajakarzy.

Po 4 km drewniana kładka przy szpitalu w Kowanówku. Po 2,5 km most drogowy w Kowanówku. Kolejne miejsce gdzie możesz zrobić postój to Małek Elektrowni Wodnej, znajduję się tam stanica harcerska. Na prawy brzeg rzeki Wełny znajduję się Marina Bielawy. Kolejną atrakcją na rzece jest Park Linowy ADRENALINA znajduję się na lewym brzegu na około 2 km do ujścia. Po 300 metrach przepływamy pod stary mostem kolejowym w Obornikach. Kończysz wycieczkę przy Elektrowni DAHLMANA w Obornikach.

Kajaki Wełna

Spływy kajakowe Wełną

Rzeka Warta na odcinku od Obornik do Stobnicy - jest urokliwa, z naturalną linią brzegową, otoczona lasami. Czas trwania spływu około 4-5 godzin.

Pole biwakowe Binduga, do dyspozycji zadaszona wiata, stanowisko grillowe, toaleta oraz punkt do mycia. Rzeka Warta na odcinku od Mściszewa do Obornik - jest urokliwa, z naturalną linią brzegową, otoczona lasami. Brak na niej przeszkód. Dla zainteresowanych proponujemy: Przewodnik kajakowy po rzece Wełnie i Małej Wełnie.

Niezapomniane rejsy i spływy Wartą - zapraszamy!

Pragniesz wrażeń i wypoczynku w pięknej scenerii? Gorąco zapraszamy na niesamowite spływy tratwami oraz spływy kajakowe Wartą, a także na relaksujące rejsy wycieczkowe po Warcie.

To doskonały wybór, szczególnie w czasie, gdy rzeka Wełna ma niski stan wody.

Nie musisz się tym martwić - wybierz nasze świetnie zorganizowane spływy i rejsy po Warcie, a poznasz najpiękniejsze zakątki nadwarciańskiej przyrody!

Wybierz się w fascynujący spływ tratwą po Warcie!

Naszym Gościom oferujemy także niezwykłą możliwość wynajęcia i spływu tratwami na dwóch przepięknych trasach rzeką Wartą.

Specjalne tratwy z drewnianym podestem mieszczą aż 4 osoby dorosłe, więc to doskonały pomysł na rodzinny weekend lub przygodę z przyjaciółmi.

spływy tratwami po Warcie

Wyobraź sobie, jak opalasz się, grillujesz, biesiadujesz i podziwiasz niesamowite uroki nadwarciańskiej przyrody – a to wszystko z perspektywy tafli wody, podczas relaksującego spływu tratwą po Warcie. Świetna zabawa i niesamowite przeżycia gwarantowane!


Zorganizujemy całą wyprawę
zadzwoń i zapytaj o szczegóły: 730 730 731

Sprawdź również:

Chata nad Wełną

Imprezy okolicznościowe

Atrakcje w okolicy

 

Share This